INSTALACJE WZMOCNIENIA SYGNAŁU GSM

Brak zasięgu sieci komórkowej przyprawia Cię o nerwicę?, Zmieniasz operatorów komórkowych jak rękawiczki i bez skutku? Mamy dla Ciebie rozwiązanie!

Pomimo XXI wieku problem z zasięgiem sieci GSM występuję nadal i często na własne życzenie, ponieważ w postępującej urbanizacji powstaje coraz więcej budynków z głównie z metalu i betonu, które w znaczny sposób ograniczają przenikliwość fali radiowych do budynków. Zdarzają się również sytuację, że obiekt lub miejsce, w którym występuje problem z zasięgiem znajduje się w terenie górzystym i przez co operatorom sieci komórkowym nie opłaca się tworzyć gęstej siatki stacji BTS. Sprzęt, który do niedawna mogło mieć tylko wojsko, banki i wielkie korporacje, dzisiaj może kupić każdy, kto ma słaby zasięg. Świat poszedł naprzód, nie zostawaj za nim w tyle!

Rozwiązaniem na tego typu problemy są profesjonalne instalacje wzmocnienia sygnału GSM oparte na tz. Repeaterach. Ale niestety nie takie, jakie są oferowane na jednych z najpopularniejszych serwisów aukcyjnych w Polsce czy na świecie.

Oferowany zakres usług:

– wykonanie kompletnej instalacji wzmocnienia
– rozbudowa, modernizacja oraz serwis istniejącej instalacji
– regulacja, pomiary, sprawdzenie poprawności działania instalacji.
– Rekonfiguracja oraz modernizacja instalacji po kontroli UKE
– projektowanie instalacji
– serwis urządzeń i support instalacji

Naszą ofertę kierujemy głownie do:

Osób zainteresowanych wzmocnieniem sygnału GSM w następujących lokalizacjach:

– domy/ mieszkania/ kamienice/ bloki mieszkalne
– biura/ lokale usługowe/ stacje paliw / restauracje/ obiekty sportowe
– zakłady produkcyjne/ hale stalowe i żelbetonowe/ kontenery biurowe
– piwnice/ schrony/ szachty techniczne/ szyby windowe/
– mobilne biura/ camping/ łodzie/ autobusy/ wozy transmisyjne

 

Instalacja od A do Z

Aby w ogóle przystąpić do wykonania instalacji wzmocnienia sygnały GSM musimy sobie zadać kilka bardzo istotnych pytań.

  1. W jakim obszarze chcemy wzmocnić/ polepszyć sygnał:

– do 50 m2

– od 50 m2 do 250 m2

– od 250 m2 do 400 m2

– od 400 m2 d0 1000 m2

– od 1000 m2 do 1500 m2

– powyżej 1500 m2

 

  1. Rodzaj wzmocnienia GSM

Tutaj musimy się zastanowić, która opcja nas interesuje warto zaznaczyć, że jest to jeden z ważniejszych czynników decydujących o cenie instalacji.

Opcja 1 – wzmocnienie sygnału GSM pozwalające na komfortowe wykonywanie połączeń jak ich odbieranie bez żadnych zakłóceń i wysyłanie wiadomości SMS. Jest to wzmacniacz jednozakresowy.
Opcja 2 – wzmocnienie sygnału GSM pozwalające na komfortowe wykonywanie połączeń jak ich odbieranie bez żadnych zakłóceń, wysyłanie wiadomości SMS oraz korzystanie z internetu w standardzie 3G. Jest to wzmacniacz dwuzakresowy.

Opcja 3 – wzmocnienie sygnału GSM pozwalające na komfortowe wykonywanie połączeń jak ich odbieranie bez żadnych zakłóceń, wysyłanie wiadomości SMS oraz korzystanie z internetu w standardzie 3G(HSDPA) oraz 4G (LTE). Są to wzmacniacze trzy i pięcio zakresowe.

 

  1. Rodzaj obiektu/ lokalu.

– dom jednorodzinny (parterowy, piętrowy)

– dom wielorodzinny (bliźniak, mieszkanie komunalne, blok, kamienica)

– lokal usługowy/ biuro (budynek wolnostojący, galeria handlowa, biurowiec)

– zakład produkcyjny (hala stalowa, hala żelbetonowa, piwnice, bunkry,)

– inne

  1. Informacje na temat zasięgu oraz jakości połączeń na zewnątrz budynku

– miejsce lub miejsca gdzie możliwy jest stabilny sygnał

– ilość kresek sygnału na telefonie

– poziom sygnału w dBm (opcja dla zaawansowanych)

  1. Ukształtowanie terenu, przeszkody występujące w okolicy

– teren płaski

– teren górzysty

– teren zalesiony

– zwarta zabudowa

– trwające prace budowlane (żurawie)

  1. Położenie obiektu

– wieś

– obrzeża miasta

– małe miasto

– duże miasto

  1. Możliwości techniczne stworzenia instalacji

– maszt antenowy na kominie lub w innej części obiektu

– pionowe i poziome kanały wentylacyjne

– szachty techniczne

– sufity podwieszane

– trasy kablowe

 

Każdy montowany przez nas wzmacniacz posiada odpowiednie badania i homologacje dopuszczające do użytku. Wzmacniacze montowane przez nasza firmę zapewniają: zasięg w obszarze zdefiniowanym przez zamawiającego, stabilne i dobrej, jakości połączenia telefoniczne oraz w miarę możliwości stacji nadawczej BTS maksymalna prędkość internetu mobilnego. Najważniejszym elementem poprawnie wykonanej instalacji jest brak zakłóceń w paśmie UP-Link w stronę stacji BTS. Każdy montowany przez nas wzmacniacz posiada szereg odpowiednich zabezpieczeń pozwalających na bez awaryjną i pewną bez zakłóceń prace instalacji dla klienta jak i całego otoczenia naszego obiektu.

!!! UWAGA WAŻNE !!!

„W świetle Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 19 sierpnia 2011 r. (Dz. U. Nr 188 poz.1122), obowiązującego od 13 marca 2012 roku, każda osoba użytkująca wzmacniacz GSM, niebędąca przedsiębiorcą telekomunikacyjnym posiadającym ogólnopolską rezerwację częstotliwości wykorzystywanych do świadczenia usług za pośrednictwem stacji bazowych, musi uzyskać pozwolenie radiowe.

Zgodnie z ustawą “Prawo telekomunikacyjne”, każdy, kto bez wymaganego pozwolenia używa nadawcze lub nadawczo odbiorcze urządzenie radiowe, podlega karze grzywny w wysokości do1000 złotych. Jeżeli osoba taka działa w sposób uporczywy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

Instalacje wzmocnienia sygnału GSM wykonujemy na terenie całego kraju jak również poza granicami naszego kraju. Wzmacniacze oferowane przez naszą firmę działają a terenie całej UE.